Venų varikozė

Gydymas

Venų varikozės gydymas

Simptomai

Venų nepakankamumo gydymas

2/15/2023

Buvimas namuose sergant venų nepakankamumu

Buvimas namuose sergant venų nepakankamumu ir nejudrus gyvenimo būdas

Buvimo namuose laikotarpiu nejudrus gyvenimo būdas pablogina venų nepakankamumu sergančių žmonių būklę.

Venų nepakankamumas yra nuolat sunkėjanti liga. Kraujo refliuksas ir sąstovis periferinėse venose sukelia ne tik edemą, bet ir daugybę kitų simptomų, pavyzdžiui, sunkumo ir nuovargio jausmą, deginimą ir skausmą, kurie ypač sustiprėja vasaros mėnesiais. Tačiau tai gali sukelti ir pavojingesnių simptomų, pavyzdžiui, venų opą.

Kojų venų nepakankamumas gali pasireikšti įvairiomis formomis, tokiomis kaip venų varikozė, žvaigždinės venos, o vėliau – edema, dermatitu dėl kraujo sąstovio venose arba opomis.

Skirtingas stadijos aprašytos čia.

Patarimai esant venų nepakankamumui, būnant namuose:

  • Stenkitės ilgai nesėdėti. Jei vis tiek turite sėdėti, apsimaukite specialias kompresines kojines.
  • Jei dirbate iš namų ir kelias valandas sėdite prie stalo, reguliariai atsikelkite pasivaikščioti, nekryžiuokite kojų ir kojas pasidėkite ant atramos.
  • Į savo dienotvarkę įtraukite fizinių pratimų. Vaikščiojimas, lengvas bėgimas ir važiavimas dviračiu padeda venų kraujotakai.
  • 2–4 kartus per dieną kojas porai minučių pakelkite aukščiau.
  • Nevilkėkite aptemptų drabužių, kurie trukdo venų kraujotakai.

Moterys patiria didesnį diskomfortą dėl hormoninių svyravimų ir organizmo pokyčių.

Esant aukštai temperatūrai venos dar labiau išsiplečia, kraujas sunkiai grįžta į širdį, jis užsistovi blauzdų venose, o dėl nevisaverčio deguonies tiekimo jose suaktyvėja uždegimo mechanizmai ir sukelia minėtus simptomus, taip pat dermatitą, egzemą ir odos pažeidimus.

Venų ligų simptomams gydyti, be gyvenimo būdo pokyčių, ypač naudinga yra vartoti tinkamą medikamentinį preparatą. Sudėtyje esantys penki natūralūs flavonoidai padidina venų tonusą ir saugo kraujagysles1. Visa tai padeda sumažinti kojų sunkumo jausmą, nuovargį, edemą ir skausmą.

  1. Young J. et al., Pubmed, Korean J Intern Med. 2019; 34 (2): 269-283.

2024