Slopinkite hemorojaus simptomus su Detralex!

DETRALEX– simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, lengvinimas 1 .

Kas yra hemorojus?

Hemorojus tai išsiplėtusių išangės ir apatinės tiesiosios žarnos dalies venų mazgai, panašūs į varikozines 2 .

wave icon

Heomrojaus mazgai susidaro dėl pilve padidėjusio spaudimo kraujagyslėms ties išange. Jie gali susiformuoti tiesiosios žarnos viduje (vidinis hemorojus) arba po oda aplink išangę (išorinis hemorojus). Tai dažnai sukelia išangės diskomfortą, kraujavimą, niežulį ir skausmą.

Kaip atrodo hemorojus?

Ar sergate hemorojumi?

wave icon

Hemorojaus simptomai – labai įvairūs. Paprastai patinimas aplink išangę sukelia diskomfortą ir niežulį, gali būti pastebimas gumbelis išangėje, išskyros, paraudimas, uždegimas arba kraujas tuštinantis. Jei tai ar bet kurį iš iliustruotų simptomų patiriate pirmą kartą (arba simptomai tęsiasi ilgiau nei kelias dienas), rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu ir prieš pradedant gydymą įsitikinti, kad tai nėra kokia nors kita liga.

Nevisiškas išsituštinimas

Kraujavimas

Išangės niežulys

Skausmas ir diskomfortas

Pažįstami simptomai?

DETRALEX – preparatas, kuris greitai gydo pagrindinę hemorojaus priežastį ir apsaugo nuo simptomų pasikartojimo.

Simptomus pradėkite gydyti kuo anksčiau

wave icon

Pirmieji hemorojaus simptomai gali būti nesunkūs ir dažnai praeina savaime, tačiau taip susiklosto ne visada. Sužinokite, kodėl reikėtų kuo greičiau imtis veiksmų, susijusių su hemorojaus gydymu ir jo simptomų profilaktika 2 .

wave icon

Įsivaizduodami hemorojų dauguma iš mūsų galvojame apie išorinį hemorojų. Vienintelis dviejų hemorojaus tipų – išorinio ir vidinio – skirtumas yra hemorojaus mazgų vieta, tačiau jaučiamo diskomforto lygis gali žymiai skirtis .

Išorinis hemorojus susiformuoja išangės išorinėje dalyje, ties pačia anga, kur yra daugybė nervų galūnių, todėl gali būti jaučiamas stiprus niežulys ir skausmas.

Vidinis hemorojus susiformuoja išangės kanalo viduje ir paprastai nėra matomas. Jis gali praeiti savaime, negydomas, tačiau kartais hemorojaus mazgai patinsta ir nuslenka žemyn. Hemorojinių mazgų prolapsas – tai vidinio hemorojaus mazgai, kurie užauga tiek, kad nuslenka žemyn ir išsikiša. Vidinio hemorojaus sunkumo laipsnis nustatomas pagal jo mazgų išsikišimo lygį.

laipsnis 1

Kraujavimas, matomas proktoskopijos metu. Įtempus išangės raumenis išsikiša gumbelis, prolapso nėra.

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 1

Gali pasireikšti kraujavimas, diskomfortas, niežulys. Įtempiant raumenis išsikiša gumbelis, tačiau prolapso nėra. Vis dėlto būtina reaguoti ir pradėti gydymą nuo pirmos stadijos, kad simptomai nepasunkėtų.

image

UŽDARYTI

laipsnis 2

Kraujavimas, o įtempus raumenis išangės pakraštyje matomas prolapsas, savaime pranykstantis, kada raumenys atpalaiduojami.

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 2

Nepradėjus gydymo liga gali sunkėti – tuštindamiesi jaučiate skausmą, prasideda kraujavimas. Įtempiant išangės raumenis išsikiša hemorojaus gumbeliai, bet raumenis atpalaidavus jie grįžta į vietą.

image

UŽDARYTI

laipsnis 3

Kraujavimas, matomas proktoskopijos metu. Įtempiant raumenis išsikiša gumbelis, prolapsą galima sumažinti įspaudžiant ranka.

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 3

Prasidėjus 3 laipsnio hemorojui kraujavimas padažnėja, o įtempus išangės raumenis išsikiša gumbelis (prolapsas), kuris pats į savo vietą nesugrįžta, kol yra neįstumiamas. Tai galite padaryti patys. Jei prasideda trombozė (venoje susidaro kraujo krešulys), galite jausti labai stiprų skausmą.

image

UŽDARYTI

laipsnis 4

Nuolatinis, nesumažinamas prolapsas, kraujavimas, išskyros.

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 4

Tai – sunkiausia hemorojaus stadija. Be pirmiau minėtų požymių ir simptomų, taip pat yra nuolatinis prolapsas – gumbelių negalėsite įstumti vidun nejausdami skausmo. Būtini ne tik venas veikiantys vaistai, kaip Detralex, bet ir chirurginė procedūra.

image

UŽDARYTI

Esant bet kuriam ligos laipsniui gali pasireikšti šie pagrindiniai hemorojaus simptomai: kraujavimas, skausmas, niežulys ir diskomfortas.

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIUOS GALITE KONTROLIUOTI 4

Fizinio aktyvumo stoka

Vidurių užkietėjimas

Svorių kilnojimas

Tuštinimosi įpročiai

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIŲ NEGALITE KONTROLIUOTI

Amžius

Nėštumas

Genetika

Hemorojaus rizikos veiksniai

wave icon

Hemorojumi galime susirgti visi, tai nutinka įvairiais gyvenimo etapais. Pagrindiniai hemorojaus rizikos veiksniai: lėtinis vidurių užkietėjimas, antsvoris, vyresnis amžius ir nėštumas. Vis dėlto yra daug priežasčių, dėl kurių ši liga pasireiškia, ir kai kurias jų galite kontroliuoti, imdamiesi tam tikrų veiksmų.

Hemorojaus profilaktika

wave icon

Gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išvengti spaudimo pilve padidėjimo, kuris sukelia hemorojų. Pasistenkite savo kasdienybėje išbandyti bent kelis toliau pateiktų patarimų, padėsiančių išvengti hemorojaus pasikartojimo 2 .

Valgykite maistą, kuriame yra daug skaidulinių medžiagų

Stenkitės į mitybą įtraukti daugiau skaidulų – pavyzdžiui, vaisių (pvz. aviečių, kriaušių, obuolių), daržovių (pvz. avinžirnių, lęšių, juodųjų pupelių), grūdų (avižinių dribsnių, rudųjų ryžių, pilno grūdo makaronus ar duoną), riešutų ir sėklų (chia sėklų, linų sėmenų, migdolų). Toks maistas suminkštins išmatas ir padės išvengti vidurių užkietėjimo (dėl kurio pernelyg įtempiami išangės raumenys ir gali atsirasti hemorojus).

Darykite mankštą

Reguliari mankšta atpalaiduoja raumenis ir skatina kraujotaką, o tai savo ruožtu spartina gijimo procesą.

Gerkite daug skysčių

Didelio kiekio skysčių (ypač vandens) gėrimas suminkštins išmatas ir bus lengviau tuštintis.

Neatidėliokite išsituštinimo

Jei delsiate tuštintis, išmatos gali imti sausėti, todėl vėliau išsituštinti bus sunkiau.

Išbandykite skaidulų papildus

Skaidulų papildai padeda palaikyti pakankamą skaidulinių medžiagų kiekį, jei jūsų kasdienėje mityboje jų trūksta.

Per ilgai nesėdėkite

Per ilgas sėdėjimas (ypač ant unitazo) pilvo viduje gali padidinti spaudimą išangės srities venoms, todėl padidėja hemorojaus (prolapso) tikimybė.

Pernelyg nesistanginkite

Pernelyg didelis stanginimasis tuštinantis sukuria nepageidaujamą spaudimą kraujagyslėms ir suerzina ir taip jautrią sritį.

Be gyvenimo būdo pokyčių, taip pat galima naudoti įvairias hemorojaus simptomų slopinimo priemones – gelius, kremus, žvakutes ir kt.

Dažniausiai užduodami klausimai

wave icon

Ar Detralex yra receptinis vaistas?

Detralex yra nereceptinis vaistas. Jei šio vaisto savo vaistinėje nerandate, galite paprašyti vaistininko, kad jo užsakytų atsižvelgiant į Jūsų gyvenamąją vietą. Detralex taip pat galima užsisakyti internetu.

Kam skirtas Detralex?

Apatinių galūnių venų nepakankamumo simptomų: kojų sunkumo, skausmo bei ankstyvojo rytinio neramumo, lengvinimui. Simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, lengvinimui.

Kaip tinkamai vartoti Detralex hemorojui gydyti?

DETRALEX 500 mg. vartojimo rekomendacijos: rekomenduojama dozė yra 2 tabletės per parą – viena vidudienį, antra – vakare, valgio metu. Paūmėjusio hemorojaus atveju – 6 tabletės per parą pirmas 4 dienas, po to 4 tabletės per parą 3 dienas.

Kiek laiko turėčiau vartoti Detralex?

Dėl vartojimo laikotarpio kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kuris, atsižvelgdamas į jūsų asmeninę situaciją, patars, kiek laiko turėtumėte vartoti Detralex.

Vartoju daug vaistų. Ar Detralex gali būti vartojamas su kitais vaistais?

Turėtumėte aptarti su gydytoju, ar Detralex gali būti vartojamas su kitais Jūsų vartojamais vaistais.

Kas yra Detralex?

Detralex - venų tonusą didinantis ir kraujagysles saugantis (didina smulkiųjų kraujagyslių pasipriešinimą) preparatas. Detralex vartojamas kojų venų nepakankamumo simptomams (kojų patinimui, skausmams, naktiniams mėšlungiams, sunkumui kojose) ir paūmėjusio hemorojaus simptomams lengvinti. Veiklioji Detralex medžiaga – mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija (MIFF). Ji susideda iš citrusinių vaisių bioflavonoidų: 90 proc. diosmino ir 10 proc. kitų flavonoidų hesperidino pavidalu.

Ką reiškia „mikronizuota“?

Mikronizavimas – medžiagos suskaidymas į itin mažas daleles, kad organizmas veiksmingiau pasisavintų vaistą.

Ar Detralex gerai toleruojamas?

Detralex šalutinis poveikis, apie kurį gauta pranešimų iš klinikinių tyrimų, yra nedidelio intensyvumo. Tai dažniausiai yra virškinimo trakto sutrikimai (viduriavimas, dispepsija, pykinimas, vėmimas).

Saugumo informacija:

DETRALEX 500 mg. saugumo informacija

Detralex 500 mg. plėvele dengtos tabletės

SUDĖTIS: vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg mikronizuotos ir išgrynintos flavonoidų frakcijos (atitinka 450 mg. diosmino ir 50 mg. flavonoidų, apskaičiuotų pagal hesperidiną). INDIKACIJOS: apatinių galūnių venų nepakankamumo simptomų: kojų sunkumo, skausmo bei ankstyvojo rytinio neramumo, lengvinimas. Simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, lengvinimas. DOZAVIMAS IR VARTOJIMO METODAS: rekomenduojama dozė yra 2 tabletės per parą – viena vidudienį, antra – vakare, valgio metu. Paūmėjusio hemorojaus atveju – 6 tabletės per parą pirmas 4 dienas, po to 4 tabletės per parą 3 dienas. NĖŠTUMAS IR ŽINDYMO LAIKOTARPIS: jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėštumas Laikantis atsargumo reiktų vengti vartoti detralex nėštumo metu. Žindymo laikotarpis Kadangi nėra duomenų apie vaisto išsiskyrimą į motinos pieną, žindyti gydymo laikotarpiu nerekomenduojama. KONTRAINDIKACIJOS: padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. ĮSPĖJIMAI: pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti detralex. Jeigu Jums yra simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, detralex galima vartoti trumpai. Jei simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją. Pagalbinės medžiagos: be natrio.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Teksto peržiūros data: 2021-09

Literatūra:

  1. Shelygin Y, Krivokapic Z, Frolov SA, et al. Clinical acceptability study of micronized purified flavonoid fraction 1000 mg tablets versus 500 mg tablets in patients suffering acute hemorrhoidal disease. Curr Med Res Opin. 2016; 32(11): 1821–1826.
  2. Lohsiriwat V et al. Hemorrhoids: From basic pathophysiology to clinical Management World. Journal of Gastroenterology 2012. May 7; 18 (17): 2009–2017.
  3. Chronic venous and hemorhoidal diseases evaluation and scientific research; Godeberge P.J Gastroenerol Hepatol. 2020; 35: 557–87.
  4. Godeberge, Sheikh, Lohsiriwat, Jalife, Shelygin. Micronized purified flavonoid fraction in the treatment of hemorrhoidal disease. J Comp Eff Res 2021; 10(10): 801–813.

2024