Detralex – jauskitės nesustabdomi!

Atsakykite į 5 trumpus klausimus, kurie padės jums įvertinti savo simptomus ir rizikos veiksnius:

Pradėti testą

Kamuoja apsunkusios ir skaundančios kojos?

wave icon

Kojos gali apsunkti, skaudėti ir tinti dėl besikaupiančio kraujo. Taip yra todėl, kad kraujas nebecirkuliuoja taip, kaip turėtų. Dėl kraujo pertekliaus atsiranda lėtinio venų nepakankamumo simptomų. Tai kenkia kojų venų būklei, o laikui bėgant simptomai sunkėja 2 .

Sveikos venos

Sveikų venų vožtuvai neleidžia kraujui grįžti atgal.

Nesveikos venos

Kai vidinės venų sienelės yra pažeistos ir vožtuvai tinkamai nefunkcionuoja, kraujas grįžta atgal į venas ir ima kauptis apatinėje kojų dalyje. Dėl to venos išsiplečia ir prasideda nemalonūs simptomai. Laikui bėgant jie gali stiprėti.

Sutrikusios kraujotakos simptomai

wave icon

Kojų kraujotakos sutrikimą rodo įvairūs požymiai ir simptomai. Jei kojose ar kulkšnyse jaučiate bet kurį iš toliau nurodytų simptomų, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją ir pradėti gydymą, nes laikui bėgant šie simptomai gali sustiprėti.

feet of a heavy painful swollen leg

Sunkios, skaudančios ar tinstančios kojos

Pavargusios kojos

Kojų mėšlungis ar skausmas

Venų varikozė ar voratinklinės venos

Pažįstami simptomai?

Jei dažnai jaučiate bent vieną iš šių simptomų, užpildykite trumpą įsivertinimo testą – jo rezultatas padės apsispręsti, kokių priemonių reikėtų imtis.

Pradėti testą

Simptomus pradėkite gydyti kuo anksčiau

wave icon

Sunkios, skaudančios kojos ir tinimas gali būti ankstyvieji lėtinio venų nepakankamumo požymiai. Jei šių simptomų negydysite, jie gali pasunkėti, susiformuos voratinklinės venos, išsivystys venų varikozė ir kojose atsivers opų. Pagal simptomų sunkumą liga skirstoma į stadijas (C0–6), kaip pavaizduota paveikslėlyje:

stadija 0

Sunkios, skaudančios kojos

image

Sužinokite daugiau

stadija 0

Sunkios, skaudančios kojos

Pirmas etapas, kuriame nėra plika akimi pastebimų venų ligos požymių. Vis dėlto jau gali būti pradėję formuotis vidiniai venų pažeidimai. Dėl jų ilgainiui prasideda venų refliuksas, todėl rekomenduojama pradėti gydymą kuo greičiau, net jei vienintelis jaučiamas simptomas yra kojų sunkumas ir skausmas.

image

UŽDARYTI

stadija 1

Voratinklinės arba tinklinės venos

image

Sužinokite daugiau

stadija 1

Voratinklinės arba tinklinės venos

Nereaguojant į ankstyvuosius simptomus, liga gali pasunkėti: kraujagyslės ima trūkinėti, susidaro vadinamosios voratinklinės venos arba venos tampa matomos kojų išorėje. Paprastai skausmo dėl to nejuntama, bet tai yra svarbus kojų venų ligos požymis. Į šį ankstyvą požymį svarbu reaguoti, nes liga gali labai greitai progresuoti.

image

UŽDARYTI

varices visibles en la pierna

stadija 2

Matoma venų varikozė

image

Sužinokite daugiau

stadija 2

Matoma venų varikozė

Nepradėjus gydymo, 1 stadija virsta 2 stadija: venos neįprastai išsiplečia, įsitempia ir tampa vingiuotos. Kojose ir kulkšnyse labai aiškiai matomos, išsipūtusios venos yra aiškus lėtinio venų nepakankamumo požymis.

image

UŽDARYTI

stadija 3

Tinstanti kulkšnis ir koja

image

Sužinokite daugiau

stadija 3

Tinstanti kulkšnis ir koja

3 stadijoje gali atsirasti edema (patinimas), kurią sukelia dėl tolesnių venų sienelių ir vožtuvų pažeidimų padidėjęs spaudimas ir kraujo išsiliejimas.

image

UŽDARYTI

stadija 4

Odos pokyčiai

image

Sužinokite daugiau

stadija 4

Odos pokyčiai

Dėl besitęsiančių kraujotakos sutrikimų gali prasidėti 4 stadija: oda ties kulkšnimis patamsėja (hiperpigmentacija), ima raudonuoti, sausėti, niežėti (egzema), pradeda kietėti minkštieji audiniai, atsiranda balkšvų dėmių.

image

UŽDARYTI

stadija 5

Gyjančios opos

image

Sužinokite daugiau

stadija 5

Gyjančios opos

5 stadijai būdingos atsivėrusios, tačiau gyjančios odos opos. Jos gali būti skausmingos ir neigiamai paveikti gyvenimo kokybę, apsunkinti judėjimą.

image

UŽDARYTI

stadija 6

Aktyvios opos

image

Sužinokite daugiau

stadija 6

Aktyvios opos

Jei pasiekėte šią stadiją, kojose atsiras atvirų žaizdų, vadinamų opomis. Šioje stadijoje kraujotaka yra labiau sutrikusi, iš kapiliarų išsilieja daugiau kraujo.

image

UŽDARYTI

Jei jaučiate kurį nors iš šių požymių ir simptomų, pasikalbėkite su sveikatos priežiūros specialistu apie gydymo galimybes.

Jei atpažinsite simptomus ir imsitės veiksmų, galite gerokai sumažinti ligos paūmėjimo tikimybę ir jos poveikį savo kasdieniam gyvenimui.

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIUOS GALITE KONTROLIUOTI

Ilgalaikis stovėjimas

Antsvoris

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIŲ NEGALITE KONTROLIUOTI

Amžius

Lytis

Genetika

Kraujotaką veikiantys veiksniai

wave icon

Yra keletas lėtinio venų nepakankamumo rizikos veiksnių. Nors dalies kontroliuoti negalite, dėl kai kurių kitų galite imtis veiksmų 1 .

wave icon

Didesnė rizika paprastai kyla moterims, lėtinio venų nepakankamumo atsiradimo tikimybę didina ligos istorija šeimoje ir natūralus senėjimas.

Venų ligų riziką gali didinti ir su gyvenimo būdu susiję veiksniai, kuriuos galima šalinti imantis reikiamų priemonių – pavyzdžiui, antsvoris ir fizinio aktyvumo stoka. Ji ypač padidėja tiems, kas dirba sėdimą arba stovimą darbą – pvz., slaugytojams, mokytojams ir paslaugų sferos darbuotojams.

Kaip išlaikyti kojas sveikas?

wave icon

Į savo kasdienybę įtraukdami kelis paprastus įpročius ir palaikydami sveiką gyvenimo būdą, galite išvengti diskomforto dėl kraujo užsistovėjimo ir jo ilgainiui sukeliamų venų pažeidimų:

Būkite fiziškai aktyvūs

Reguliari mankšta gerina kraujotaką ir didina kojų raumenų tonusą.

Mūvėkite kompresines kojines

Kompresinės kojinės padeda palaikyti tinkamą kraujotaką venose, sumažindamos venų sąstingį ir pagerindamos kraujo grįžimą į širdį, sumažina patinimą, mažina kojų nuovargį ir skausmą.

Palaikykite tinkamą svorį

Atidžiai stebėkite savo svorį, nes antsvoris gali prisidėti prie kojos venų vožtuvų užsikimšimo ar susilpnėjimo.

Venkite aukštakulnių batų

Rinkitės ne plokščiapadžius ar aukštakulnius batus, o batus su vidutinio aukščio kulnu, kad daugiau judėtų apatinė kojos dalis.

Dėvėkite laisvus drabužius

Venkite ankštų drabužių, nes jie gali riboti kojų kraujotaką ir didinti lėtinio venų nepakankamumo riziką.

Neperkaiskite

Karštyje venos išsiplečia, todėl jose gali užsistovėti kraujas – tai viena iš priežasčių, dėl ko kojos apsunksta ir pavargsta.

Reguliariai judėkite

Venkite per ilgo sėdėjimo ar stovėjimo, kad kojų venose neužsistovėtų kraujas, stenkitės palaikyti gerą kraujotaką.

Pakelkite kojas

Kai ilsitės, kojų nekryžiuokite – jas pakelkite, kad kraujas lengviau tekėtų į širdį.

Greta šių gyvenimo būdo pokyčių simptomams malšinti galima naudoti specialius kremus ir gelius, o progresavusi liga gali būti gydoma medicinos procedūromis.

Dažniausiai užduodami klausimai

wave icon

Norint turėti sveikas kojas, būtina gydyti lėtinį venų nepakankamumą. Jei manote, kad jau sergate šia progresuoti linkusia liga, dėl tinkamiausių gydymo būdų nedelsiant pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Kam skirtas DETRALEX?

Apatinių galūnių venų nepakankamumo simptomų: kojų sunkumo, skausmo bei ankstyvojo rytinio neramumo, lengvinimui. Simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, lengvinimui.

Ar DETRALEX yra receptinis vaistas?

Detralex yra nereceptinis vaistas. Jei šio vaisto savo vaistinėje nerandate, galite paprašyti vaistininko, kad jo užsakytų atsižvelgiant į Jūsų gyvenamąją vietą. Detralex taip pat galima užsisakyti internetu.

Kaip veikia DETRALEX?

DETRALEX padidina venų tonusą, o tai savo ruožtu gerina kraujotaką ir mažina skausmą, apatinės kojų dalies tinimą ir kojų sunkumo pojūtį. DETRALEX didina venų tonusą ir taip pagerina kraujo tėkmę venose. Preparatas padeda malšinti su venų ligomis susijusius simptomus – kojų sunkumo pojūtį, skausmą, patinimą.

Kas yra DETRALEX?

Detralex - venų tonusą didinantis ir kraujagysles saugantis (didina smulkiųjų kraujagyslių pasipriešinimą) preparatas. Detralex vartojamas kojų venų nepakankamumo simptomams (kojų patinimui, skausmams, naktiniams mėšlungiams, sunkumui kojose) ir paūmėjusio hemorojaus simptomams lengvinti. Veiklioji Detralex medžiaga – mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija (MIFF). Ji susideda iš citrusinių vaisių bioflavonoidų: 90 proc. diosmino ir 10 proc. kitų flavonoidų hesperidino pavidalu.

Ką reiškia „mikronizuota“?

Mikronizavimas – medžiagos suskaidymas į itin mažas daleles, kad organizmas veiksmingiau pasisavintų vaistą.

Kaip tinkamai vartoti DETRALEX lėtiniam venų nepakankamumui gydyti?

2 tabletės per parą – viena vidudienį, antra – vakare, valgio metu. Arba pagal sveikatos priežiūros specialisto nurodymus.

Kiek laiko turėčiau vartoti DETRALEX?

Dėl vartojimo laikotarpio kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kuris, atsižvelgdamas į jūsų asmeninę situaciją, patars, kiek laiko turėtumėte vartoti Detralex.

Vartoju daug vaistų. Ar DETRALEX gali būti vartojamas su kitais vaistais?

Turėtumėte aptarti su gydytoju, ar Detralex gali būti vartojamas su kitais Jūsų vartojamais vaistais.

Ar DETRALEX gerai toleruojamas?

Detralex šalutinis poveikis, apie kurį gauta pranešimų iš klinikinių tyrimų, yra nedidelio intensyvumo. Tai dažniausiai yra virškinimo trakto sutrikimai (viduriavimas, dispepsija, pykinimas, vėmimas).

Saugumo informacija:

DETRALEX 500 mg. saugumo informacija

Detralex 500 mg. plėvele dengtos tabletės

SUDĖTIS: vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg mikronizuotos ir išgrynintos flavonoidų frakcijos (atitinka 450 mg. diosmino ir 50 mg. flavonoidų, apskaičiuotų pagal hesperidiną). INDIKACIJOS: apatinių galūnių venų nepakankamumo simptomų: kojų sunkumo, skausmo bei ankstyvojo rytinio neramumo, lengvinimas. Simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, lengvinimas. DOZAVIMAS IR VARTOJIMO METODAS: rekomenduojama dozė yra 2 tabletės per parą – viena vidudienį, antra – vakare, valgio metu. Paūmėjusio hemorojaus atveju – 6 tabletės per parą pirmas 4 dienas, po to 4 tabletės per parą 3 dienas. NĖŠTUMAS IR ŽINDYMO LAIKOTARPIS: jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėštumas Laikantis atsargumo reiktų vengti vartoti detralex nėštumo metu. Žindymo laikotarpis Kadangi nėra duomenų apie vaisto išsiskyrimą į motinos pieną, žindyti gydymo laikotarpiu nerekomenduojama. KONTRAINDIKACIJOS: padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. ĮSPĖJIMAI: pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti detralex. Jeigu Jums yra simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, detralex galima vartoti trumpai. Jei simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją. Pagalbinės medžiagos: be natrio.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Teksto peržiūros data: 2021-09

Literatūra:

  1. Pritaikyta iš: Nicolaides A, Kakkos S, Baekgaard N, et al. Management of chronic venous disorders of the lower limbs. Guidelines according to scientific evidence. Part I. Int Angiol. 2018; 37(3): 181–254.1
  2. Bergan JJ et al. N Engl J Med. 2006; 355: 488–498​.

2024