Pajusk kojų lengvumą su
detralex

Kas yra lėtinė kojų venų liga?

Lėtinė venų liga – veninės kraujotakos pakitimų visuma. Sergant šia liga, veninis kraujas nenuteka iš apatinių galūnių arba nuteka su pasipriešinimu, arba grįžta į galūnių giliąsias ar paviršines venas dėl sutrikusios venų vožtuvų funkcijos.

Lėtinė venų liga – tai simptomų kompleksas, pasireiškiantis kojų sunkumu, skausmu, pabrinkimu, tinimu, mėšlungiu. Ligai progresuojant, atsiranda odos pokyčių, paviršinės venos išsiplečia, jas ima niežėti, atsiranda trofinių opų.

Paplitimas

Šia liga serga labai daug žmonių. Šiuolaikinėje visuomenėje tai viena labiausiai paplitusių ligų. Skaičiuojama, kad iki 50 proc. europiečių moterų ir 45 proc. vyrų vargina didesni ar mažesni šios patologijos požymiai. 
 
Dažniausiai lėtinė venų liga pradeda reikštis jaunystėje, su amžiumi ligos simptomų daugėja, patologijos laipsnis didėja, o dėl veninės kraujotakos sutrikimo susiformavus opoms gydymas tampa dar brangesnis ir sudėtingesnis. Tai didelė problema tiek pacientams, tiek visuomenei. Lietuvos duomenimis, dėl įvairių  lėtinės venų ligos stadijų ir simptomų į šeimos gydytojus kreipiasi 8 iš 10 pacientų.  
 
Lėtine venų liga tris keturis kartus dažniau serga moterys. Tai susiję su endokrinine sistema ir hormonų apykaita. Įtakos turi ir paveldimumas. Vienam iš tėvų sergant lėtine venų liga rizika, kad sirgs ir vaikai ar vaikaičiai, gana didelė. Jeigu šia liga sirgo abu tėvai, rizika tampa labai didelė. 

Priežastys

Kokie ligos rizikos veiksniai?

Įgimta venų vožtuvų patologija ar paveldėjimas, moteriškoji lytis, nėštumas, antsvoris, stovimas ar sėdimas darbas, ankšti drabužiai, rūkymas, giliųjų venų trombozė, fizinio aktyvumo stoka.

Kokie pagrindiniai lėtinės venų ligos simptomai?​​
  • Skausmas​
  • Sunkumas​
  • Tinimas​
  • Mėšlungis​
  • Dilgčiojimas​
  • Deginimo pojūtis​

Lėtinė venų liga – tai liga, kuri progresuoja.​ Išskiriamos 6 pagrindinės ligos stadijos*​

*kreipkitės į specialistą, kad diagnozuotų, kokia Jūsų ligos stadija.

C0

Pirminiai simptomai

Ankstyviausia stadija, kai dar nėra matomų išorinių požymių, tačiau juntami simptomai (skausmas, sunkumas, kojų nuovargis).

C1

Kraujagyslių tinklas

Jei nepaisote pirmųjų simptomų, gali atsirasti išsiplėtusių venų tinklas.

C2

Venų varikozė

Venų varikozė, liaudiškai vadinama išsiplėtusiomis venomis, nustatoma, kai venų skersmuo siekia 3 milimetrus.

C3

Edema

Dienos pabaigoje neįmanoma apsiauti ar užsirišti batų. Nesudėtinga nustatyti – pirštu paspaudus patinusią vietą lieka duobutė.

C4

Odos paviršiaus pokyčiai ir poodiniai sutrikimai

Hiperpigmentacija, stazinis dermatitas. Odos sustorėjimas, atrofiniai pokyčiai (baltas odos plotas).

C5

Užgijusios trofinės opos

Užgijusi trofinė venų opa yra jau sugijęs odos ir gilesnių audinių defektas.

C6

Atvira venų opa

Atvira veninė trofinė opa yra odos ir gilesnių audinių pažeidimas, negyjantis ilgiau nei šešias savaites.

KAS GALI NUTIKTI, JEI NEIŠSPRĘSITE PROBLEMOS?

Dažnai nepaisome venų ligos, manydami, kad tai paprasčiausias kojų nuovargis ar nežymus išorinis defektas, tačiau iš pirmo žvilgsnio nerimta problema gali sukelti trofines opas ar tromboflebitą.

Kaip veikia detralex?

Į Detralex sudėtį įeina penkių augalų junginiai (flavonoidai), kurie veikdami kartu sustiprina vienas kito poveikį.

Pasitelkus pažangią gamybos technologiją – mikronizaciją, Detralex veikliųjų medžiagų dalelės yra mažesnės nei du mikronai. Palyginimui: žmogaus plaukas vidutiniškai 50 kartų storesnis.

Dėl tokio mažo dydžio veikliosios medžiagos lengviau ir greičiau pasiekia tikslą: iš virškinamojo trakto jos patenka į kraujotaką, o uždegimo pažeistas ir išsiplėtusias venas pasiekia per valandą nuo vaisto suvartojimo.

Detralex yra venų tonusą didinantis ir kraujagysles saugantis preparatas.

SKAITYTI DAUGIAU ⟶

60 % mažesnis​ kojų
sunkumas ir skausmas​

263 ml mažesnė
blauzdos apimtis​

Kodėl detralex?

Detralex – sisteminis vaistas, kuris veikia venos viduje, padidina venų tonusą, mažina uždegimą, pagerina skysčių sugrįžimą iš kojų į širdį.​

Detralex – venų nepakankamumo simptomams, tokiems kaip kojų sunkumas, skausmas, tinimas, mėšlungis, lengvinti.​

SKAITYTI DAUGIAU ⟶

Pažiūrėkite, kaip veikia detralex

Pakuotės lapelis

Kas yra Detralex ir kam jis vartojamas

Detralex yra venų tonusą didinantis ir kraujagysles saugantis (didina smulkiųjų kraujagyslių pasipriešinimą) preparatas.

Detralex vartojamas kojų venų nepakankamumo simptomams (kojų patinimui, skausmams, naktiniams mėšlungiams, sunkumui kojose) ir paūmėjusio hemorojaus simptomams lengvinti.

Kas žinotina prieš vartojant Detralex

Detralex vartoti negalima:
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Detralex:
– jeigu Jums yra simptomų, susijusių su hemorojaus paūmėjimu, Detralex galima vartoti trumpai. Jei simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir Detralex
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Laikantis atsargumo reiktų vengti vartoti Detralex nėštumo metu.

Žindymo laikotarpis
Kadangi nėra duomenų apie vaisto išsiskyrimą į motinos pieną, žindyti gydymo laikotarpiu nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Reikšmingo Detralex poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta

Kaip vartoti Detralex

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra:
– venų nepakankamumo simptomams lengvinti yra 2 tabletės per parą – viena vidudienį, antra – vakare, valgio metu.
– paūmėjusio hemorojaus atveju – 6 tabletės per parą pirmas 4 dienas, po to 4 tabletės per parą 3 dienas.

Gydymo metu nepatariama kaitintis saulėje, būti karštyje ar ilgai stovėti. Reikia vengti antsvorio, daugiau vaikščioti, nešioti specialias kojines, stimuliuojančias kraujotaką.

Detralex tabletės vartojamos per burną. Nurykite tabletę, užsigerdami pakankamu kiekiu vandens.

Ką daryti pavartojus per didelę Detralex dozę
Jeigu suvartojote daugiau Detralex nei buvo paskirta, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Detralex perdozavimo patirtis yra ribota, bet simptomai, apie kuriuos buvo pranešta, yra viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas, niežulys ir išbėrimas.

Pamiršus pavartoti Detralex
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Buvo gauta pranešimų apie toliau išvardytus šalutinio poveikio reiškinius, dėl kurių gydymo nutraukti niekada nereikėjo.

Nervų sistemos sutrikimai
Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10 000): galvos svaigimas, galvos skausmas, bendras negalavimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100): viduriavimas, virškinimo sutrikimas (dispepsija), pykinimas, vėmimas.

Nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000): storosios žarnos uždegimas (kolitas).

Dažnis nežinomas: pilvo skausmas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Reti: bėrimas, niežėjimas, dilgėlinė.

Dažnis nežinomas: izoliuota veido, lūpų, akies vokų edema (patinimas), išskirtinai Kvinkės edema (greitas tokių audinių, kaip veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklų, patinimas galintis apsunkinti kvėpavimą).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų:
– raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius);
– nemokamu fakso numeriu 8 800 20131;
– el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt;
– per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt).

Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Detralex

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Pakuotės turinys ir kita informacija

Detralex sudėtis
– Veiklioji medžiaga yra mikronizuota, išgryninta flavonoidų frakcija. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg mikronizuotos ir išgrynintos flavonoidų frakcijos (atitinka 450 mg diosmino ir 50 mg flavonoidų, apskaičiuotų pagal hesperidiną).
– Pagalbinės medžiagos yra karboksimetilkrakomolo A natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, želatina, magnio stearatas, talkas, glicerolis, hipromeliozė, makrogolis 6000, natrio laurilsulfatas, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171).

Detralex išvaizda ir kiekis pakuotėje
Detralex yra oranžinės, ovalo formos, plėvele dengtos tabletės. Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis po 30, 60 ar 120 tablečių kartoninėje dėžutėje.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „SERVIER PHARMA“
Konstitucijos pr. 7
09308 Vilnius
Tel. +370 5 263 8628

1.Navratilova Z.; EDET Study Group. Efficacy of a 6-month treatment with Daflon 500 mg in patients with venous edema. Phlebolymphology. 2010;17(3):137–143.
2. Blume J., Langenbahn H., De Champvallins M. Quantification of oedema using the volometer technique: therapeutic application of Daflon 500 mg in chronic venous insufficiency. Phlebology. 1992;7:37–40.