Gydymas

Hemorojus

2/15/2023

Hemorojaus gydymas ligos pradžioje: visiškas problemos sprendimas

Kas yra hemorojus?

Hemorojus yra viena iš labiausiai paplitusių ligų ir viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į gastroenterologą. Šia liga serga 14–16 proc. suaugusių vyrų ir moterų, pirmą kartą liga diagnozuojama jaunesniems vyrams, palyginti su moterimis, kaip ir pakoreguotas pagal amžių sergamumo kraujotakos sistemos ligomis rodiklis.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad I laipsnio hemorojaus gydymas yra veiksmingiausias. Kokie yra pirmieji hemorojaus simptomai, kuriuos galima efektyviausiai gydyti?

 

Hemorojaus simptomai: kraujavimas ir skausmas tuštinantis.

Pagrindiniai ligos atsiradimo rizikos veiksniai yra nepakankamas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba, dėl kurių sutrinka mikrocirkuliacija, prasideda venų sienelių uždegimas, kemšasi venos ir atsiranda nemalonių simptomų.

Gydytojas, remdamasis klinikinio tyrimo rezultatais ir paciento nurodytais simptomais, parenka gydymą. Pradiniame ligos etape hemorojus gydomas konservatyviai. Šis gydymas leidžia derinti vaistus, gerinančius mikrocirkuliaciją, venų tonusą ir atkuriančius kraujotaką, su vietiniu gydymu, mažinančiu hemorojaus sukeliamą skausmą ir deginimo pojūtį.

 

 

Kaip gydyti hemorojų?

Pirmojo laipsnio ar labiau pažengusiam hemorojui gydyti gydytojas gali rekomenduoti mazgus šalinti chirurginiu būdu arba atlikti vieną iš šių procedūrų:

  • fotokoaguliaciją infraraudonaisiais spinduliais
  • skleroterapiją
  • hemorojinių mazgų ligavimą guminiais žiedais
  • radioterapiją
  • koaguliaciją lazeriu

Šiuolaikiniai vaistai leidžia veiksmingai sumažinti tiek objektyvius, tiek subjektyvius hemorojaus simptomus. Hemorojaus gydymas pradiniame ligos etape yra labai veiksmingas. Dauguma vaistų šiai ligai gydyti gaminami bioflavonoidų pagrindu. Gydymas gerina mikro ir makrocirkuliaciją, todėl sumažėja skausmas ir stabdomas kraujavimas2, o kartu sumažėja ir naujų hemorojaus priepuolių3.

  1. IQVIA sales data Year 2017
  2. Shelygin Y. Curr. Med Res Opin. 2016; 32 (11): 1821–1826
  3. Goldberg P. et al. Phlebology, 1992; 7 (suppl. 2) 61–63
  4. Westergaard, D. et al. Nature Communications, 2019; 10, 666

2024