Nr.1 venotonikas pasaulyje
IMS duomenys 2017
pardavimo apimtys pinigais

Pajusk kojų lengvumą su Detralex!

Kas yra lėtinė kojų venų liga?

Lėtinė venų liga – tai veninės kraujotakos sulėtėjimas ir audinių aprūpinimo krauju sutrikimas.

Paplitimas

Lėtinė kojų venų liga yra viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje, ja serga kas antras žmogus. Ši liga dažniausiai diagnozuojama, kai yra gerokai pažengusi. Daugelio epidemiologinių tyrimų duomenimis, lėtine venų ligoma dažniau serga moterys (60 proc. moterų ir 40 proc. vyrų).

Ankstyvoje ligos stadijoje daugelis nė neįtaria, jog tai ligos požymis. Mat kojų patinimas vakarais, kai dieną tenka ilgai stovėti ar sėdėti, dažnai yra laikomas normaliu reiškiniu. Įvairiose šalyse atlikti epidemiologiniai tyrimai rodo, kad pirmieji lėtinių venų ligų požymiai atsiranda labai anksti – 32–35 gyvenimo metais.

Priežastys

Mūsų venų sistema susideda iš paviršinių ir giliųjų venų, kurias jungia perforuojančios venos. Per visą venų ilgį yra išsidėstę vožtuvai, kurie neleidžia kraujui tekėti priešinga kryptimi. Iš kojų veninis kraujas širdies link teka spaudžiamas dirbančių blauzdos raumenų, o raumenims atsipalaidavus, užsidaro venų vožtuvai ir kraujas negali grįžti į pėdas. Dėl ilgalaikio stovėjimo, sėdėjimo, karščio ir kitų rizikos veiksnių sulėtėja veninė kraujotaka, plečiasi venos, vystosi vožtuvų uždegiminiai pakenkimai. Dėl to venų vožtuvai praranda sandarumą ir kraujas grįžta atgal. Toks reiškinys vadinamas refliuksu. Dėl refliukso blauzdos apatinėje dalyje padidėja veninis kraujospūdis (jis gali siekti 100 mm Hg). Tai ir yra viena pagrindinių kojų tinimo priežasčių. Veniniam kraujui grįžti taip pat gali trukdyti nepakankamai arba visai neveiklūs raumenys (pvz. kojos mobilizacija gipse), silpnas pado veninio rezginio suspaudimas vaikštant, pažeista diafragmos funkcija, širdies nepakankamumas, ir kt.

Kur kreiptis?