Nr.1 venotonikas pasaulyje
IMS duomenys 2017
pardavimo apimtys pinigais

Gydo hemorojų greitai ir iš esmės!

Pajusk greitą palengvėjimą su Detralex!

Kas yra hemorojus?

Hemorojus (lot. haemorrhoides - kraujavimas) yra viena dažniausių tiesiosios žarnos ligų, kuria serga kas dešimtas suaugęs žmogus, o kas antro hemorojiniai mazgai padidėję. Šia liga serga ir vyrai, ir moterys, dažniausiai 45 – 65 metų, nors pasitaiko ir visai jaunų ligonių.

PRIEŽASTYS

Hemorojaus priežastys nėra iki galo aiškios. Nustatyta, kad pagrindiniai ligos vystymąsi skatinantys veiksniai yra lėtinis vidurių užkietėjimas ir su juo susijęs stanginimasis tuštinantis; per mažai skaidulų turintis maistas; įgimtas ar įgytas jungiamojo audinio silpnumas; nėštumas, hormoniniai pokyčiai organizme. Mokslininkai nustatė, kad dauguma rizikos veiksnių susiję su padidėjusiu spaudimu pilve (spaudimas padidėja stanginantis, kosint, nėštumo metu), taip pat su nepakankamu venų tonusu.

Sergant hemorojumi pažeidžiamos ne venos, o kaverniniai kūneliai – po žarnos gleivine esančios ir savo išvaizda kempinę šiek tiek primenančios kraujagyslės. Tai vienintelės kraujagyslės, į kurias tiesiogiai atiteka arterinis kraujas, o išteka veninis. Sutrikus veninio kraujo nutekėjimui, kaverniniai kūneliai ima didėti, jų sienelės suplonėja ir net gali įtrūkti. Štai kodėl sergant hemorojumi kraujuojama. Dažniausiai tai įvyksta tuštinantis. Kraujuojama nedaug (kartais kraujo lašelius galima pastebėti ant tualetinio popieriaus) arba kraujas švirkščia čiurkšle. Laimei, hemorojus nėra mirtina liga, ir tik retais atvejais dėl kraujavimo gali išsivystyti mažakraujystė. Beje, kuo labiau progresuoja liga, tuo dažnesnis ir gausesnis kraujavimas. (Vėliausiose ligos stadijose jis gali būti nebesusijęs su tuštinimusi).

Skausmas nėra dažnas šios ligos požymis. Išangę dažniau skauda dėl vėžio, įplyšimo, pūlinio. Skausmas būdingas tik komplikuotam hemorojui, kai hemorojinius mazgus užkemša trombas.
Hemorojus skirstomas į keturias stadijas, kurios viena nuo kitos skiriasi pagal mazgų padidėjimo ir iškritimo laipsnį.

Hemorojaus stadijos

Pirmoji stadija diagnozuojama, kai mazgai yra viduje ir tik nežymiai padidėję. Antroji stadija nustatoma, kai mazgai yra viduje, tačiau žmogui tuštinantis iškrenta išorėn, o po to vėl savaime grįžta atgal. Trečios stadijos požymiai: vidiniai hemorojiniai mazgai tuštinantis iškrenta, o atgal sugrąžinami tik ranka. Ketvirta stadija diagnozuojama, kai hemorojinių mazgų atgal grąžinti neįmanoma ir yra nuolat iškritę į išorę. Ši klasifikacija medikams padeda tinkamai pasirinkti gydymo taktiką. Vienais atvejais pakanka medikamentinio gydymo, o kitais prireikia chirurgų pagalbos.

/*